Základní škola Pastelka Mladá Boleslav

ZŠ Pastelka Mladá Boleslav

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA MLADÁ BOLESLAV, 17.LISTOPADU 1325, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

Taktik

Do matematického semináře Taktik se letos zapojilo 35 týmů z 2. – 9. ročníků.

1. sérii úloh odevzdávejte v kabinetu matematiky do 14. 11. 2014.

www.etaktik.cz

4. sérii úloh a výsledky 3. série očekávej na začátku dubna 2015.

Výsledky školního kola soutěže v angličtině

AJ – soutěž

V lednu 2015 se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce ve dvou kategoriích:

1. kategorie:  6. – 7. ročník (zúčastnili se všichni žáci daných ročníků)

2. kategorie:  8. – 9. ročník (zúčastnili se všichni žáci daných ročníků)

Výsledky:

6. + 7. ročník:                                         8. + 9. ročník

1.        Branda Jakub (6. B)                       1. Nováková Barbora (8. A)

2. -3.  Weiss Tomáš (7. C)                        2. Ambrož Tomáš (9. B)

Zemen Jiří (7. A)                             3. Vaisarová Petra (9. B)

Gratulujeme!

Recitace 2015 - 1. stupeň

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA SOUTĚŽE V RECITACI 1.STUPEŇ

Školní kolo se konalo dne 27. 2. 2015. Na prvním stupni se zúčastnilo 34 dětí.

1. kategorie (17 soutěžících): 1. místo: Valerie TŮMOVÁ (3. A)

2. místo: Marie ŠONSKÁ (2. B)

3. místo: Ondřej BOSÁK (3. B)

2. kategorie (17 soutěžících):  1. místo: Lucie KERDOVÁ (4. A)

2. místo: Martina MOCOVÁ (4. A)

3. místo: Adéla PEŠÁNOVÁ (5. B)

GRATULUJEME :)

Výsledky okresního kola v AJ 2015

AJ – soutěž

okresním kole soutěže v anglickém jazyce (18. 2. 2015) naši školu reprezentovali Tomáš Ambrož a Petra Vaisarová (oba z 9. B).

Tomáš Ambrož se umístil na 9. místě.

Petra Vaisarová se umístila na 13. místě.

Gratulujeme! J

Barbora Nováková, která vyhrála ve školním kole, se nemohla soutěže zúčastnit, protože žila několik let v Číně, kde všechna výuka probíhala v anglickém jazyce.

Paměť národa

Poprvé jsme se zúčastnili projektu Příběhy našich sousedů.

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd. Ti se za doprovodu svých učitelů a lidí s Post Bellum na několik měsíců staly rozhlasovými dokumentaristy.  Měli jsme za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou reportáž či dokument. My jsme se vydali do Českého rozhlasu v Praze, kde nám paní redaktorka pomohla sestříhat nahrávku naší rozhlasové reportáže. Výsledek naší práce předneseme 25. března 2015 v aule Obchodní akademie veřejnosti a porotě. Nejlepší práce si budete moci prohlédnout na této internetové stránce:

Projektu se účastní skupina žáků z 8. B pod vedením paní učitelky Mgr. Holanové a skupina žáků z 9. B pod vedením paní učitelky Mgr. Dvořáčkové.

Za 8. B soutěží: Daniel Eslami, Aneta Čisárová, Šárka Janurová , Petra Vasilková a Karolína Ohnesorgová.

Žáci 8. B při prvním rozhovoru s paní profesorkou Janou Volfovou.

Paní profesorka Jana Volfová nám vyprávěla příběh o svém dědečkovi Václavu Řebíkovi, který bojoval jako francouzský legionář v první světové válce.

Zpracovávali jsme informace a připravovali scénář.

Před stříháním rozhovoru v ČR jsme se šli osvěžit.

Paní redaktorka nám pomohla sestříhat rozhlasovou reportáž a připravit ji do rozhlasového vysílání.

proskoly orbitstažený soubor

Jste zde: Home Home AKTUALITY